Naša občina ima prostore v lepo urejenem gasilskem domu. Rože na okenskih policah še dodajo svoj čar. Le zastave ob stavbi nam že nekaj časa niso v ponos.
-
-
Devica Marija na Kamnu … !
V neposredni bližini Slomškove kapelice pri Devici Mariji na Kamnu se nam odkriva lep razgled na Vuzenico, reko Dravo in zeleno dravsko dolino z gorovjem – z Uršljo goro v ozadju. Travnik pod cerkvijo Device Marije pa skriva rimsko grobišče, ki je pod ZVKD-jem, evidenčna številka 8133.
-
Dela v cerkvi Sv. Nikolaja … !
V lanskem letu so delavci zavoda sa spomeniško varstvo iz Maribora opravljali sondiranje ometa nad oltarjem cerkve Sv.Nikolaja. Pod večslojnim ometom so odrkrili, da se nekaj nahaja in sedaj odkrivajo ….. . Z novim odkritjem in restavriranjem, bo kraj veliko pridobil. Čestitamo !
-
Slopno znamenje 1…. !
je še ena od lepot občine, ki je pod ZVKD-jem. pod evidenčno številko 8170. Nahaja na Sv. Vidu, ob državni cesti Vuzenica – Vuhred.
-
Slopno znamenje …. !
je še ena od lepot Vuzenice , ki je pod evidenčno številko 8171 ZVKD-jem. Stoji na križišču cest Sv.Vid – Vuhred, blizu cerkve Device Marije na Kamnu.
-
Naš “Big Ben” ….!!!
Na zvoniku ( Big Ben ) naše lepe cerkve so štiri ure. Niso pa koristne, saj nobena od njh ne deluje že več mesecev. Upam, da se bo našel urarski mojster in …….. !
-
Še ena v vrsti za ………. !!!
V Sp.trgu, ob cesti za Sv.Vid, v neposredni bližini trgovine, čaka klop na ………. !
-
Leto je okrog in ….!!!
tema ista : Ob državnem prazniku “DAN DRŽAVNOSTI”, sem v naši lepi Vuzenici le na redkih pročeljih hiš opazil izobešene zastave. Naši občinski delavci pa so pozabili, da je bil to velik dogodek pred 17.leti. Očitno jim ni vredno, da bi izobesili državne zastave na cestne drogove (vsaj v centru),…
-
110 let od železniške nesreče ……. !
16.6.2008, je minilo 110 let, ko je iztiril vlak v Vuzenici ( cestni prehod preko železnice v smeri Sv. Vida ).Spomin na to nesrečo je obeležje na učni gozdni poti in razpelo nad cesto proti Sv.Vidu.
-
Most se širi ……… !
Dela na vuzeniškem mostu se nadaljujejo v polnem teku.V petek 13.06., je vuzeniški most dobil še zadnjo betonsko prevleko cestišča. S tem je faza betoniranja cestišča končana. Čestitamo!